російсько-українська війна: ґендерні виклики та упередження

08.08.2023

 
З початком агресії Росії проти України у 2022 році, українські чоловіки і жінки стали першим рядом оборони країни проти агресора, вони стали відомими своєю відвагою, вірністю присязі та високою професійною підготовкою.
Багато чоловіків були мобілізовані із цивільного життя, але швидко перетворилися на ефективних бійців, які протистояли одній з найбільш потужних армій світу.

Жінки, не дивлячись на меншу їх кількість в Збройних силах України, також відіграли ключову роль у захисті України, а їх участь у бойових діях демонструє незламний дух та рішучість українського народу. В умовах гострої бойової ситуації жінки-військовослужбовиці України проявили себе як відважні бійчині, лідерки та стратеги.

Жінки і чоловіки стикалися з численними викликами, включаючи фізичні та психологічні труднощі, а також зіткнулися з глибоко вкоріненими стереотипами та упередженнями щодо ролі жінок та чоловіків у військовій сфері.

Долі багатьох з них, на жаль, закінчилися на полі бою, але їх жертва не була марною. Вони стали символом українського спротиву та відваги. Їхні імена збережено в історії як героїв та героїнь, які віддали своє життя за незалежність України.

З початком агресії Росії проти України у 2022 році, роль жінок у військовому конфлікті стала особливо актуальною. З одного боку, ЗМІ акцентували увагу на жінках на передовій, що стало важливим для підняття морального духу населення. З іншого боку, ця увага породжувала додаткові стереотипні виклики щодо безпеки жінок та дотримання стандартів ґендерної рівності.

Все це свідчить про необхідність подальшого вивчення ролі жінок і чоловіків у військових конфліктах, особливо в контексті російсько-української війни, для розуміння їх значущості та формування стратегій підтримки військовослужбовців у майбутньому.

/Автор: Руслан Мусевич/

Це дослідження стало можливим завдяки підтримці Європейського Союзу в рамках проекту «Мережа гендерних аналітичних центрів: посилення спроможності задля розробки передових політик, оцінки впливу, стратегічної адвокації та сфокусованих комунікацій щодо політик», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.
Відповідальність за зміст інформації несе Громадська організація «Інформаційно-консультативний жіночий центр».
Інформація, що представлена у виданні, не завжди відображає погляди ЄС і УЖФ.

 

Читати/скачати