1995 - дотепер

13.07.1995

Інформаційно-консультативний жіночий центр (ІКЖЦ) було засновано у 1995 році.

Місія
Збір, узагальнення і розповсюдження інформації про діяльність жіночих організацій та жіночих ініціатив в Україні та за її межами, та дискусія про ґендерні проблеми.

У своїй діяльності організація використовує три основні стратегії:

  • дослідження
  • освіту
  • адвокацію


Заснована нами у 1996 році програма «Освіта для розширення прав і можливостей» (Empowering Education) базується на підходах філософії ненасильства і культури миру та поширена у 12 країнах: Азербайджані, Афганістані, Вірменії, Грузії, Індонезії, Казахстані, Киргизстані, Литві, Молдові, Таджикистані, Узбекистані, Україні.

У 2012 році ІКЖЦ здійснив неофіційний переклад Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

ІКЖЦ системно працює з сектором безпеки і оборони з 2015 року. Підготовлені і поширені «солдатська картка» про ґендерну рівність у ЗСУ, картка щодо запобігання сексуальних домагань і сексуального насильства серед військових.

Підписані меморандуми про співпрацю з ґендерних питань з Генеральним штабом ЗСУ (2018) і Державною прикордонною службою України (2020).

З 2015 року ІКЖЦ системно працює в регіоні конфлікту – на контрольованій Україною території і на тимчасово окупованих територіях.

2015 року ІКЖЦ разом з УГСПЛ провели першу експедицію у Донецьку область для документування фактів сексуального насильства, пов’язаного із конфліктом.

2018 року провели зустрічі і тренінги для жінок з тимчасово окупованої території, дві оцінки потреб жінок і дівчат вздовж лінії розмежування.

З 2016 року ІКЖЦ є співзасновником Регіональної мережі «Women Peace Dialogue», яка починалася як українсько-російський діалог жінок. До мережі належать Азербайджан, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Литва, Росія, США, Україна.

Наприкінці 2021 року ІКЖЦ ініціювало створення мережі "МОЖУ". Основна мета мережі - створити цифровий безпечний простір для жінок, які працюють у сфері запобігання конфліктам, розбудови миру та медіаторства в України.

Під час повномасштабного вторгення рф на територію України, починаючи з 24 лютого 2022 року, ІКЖЦ продовжує роботу, долучаючи до діяльності учасниць мережі "МОЖУ".