Ініціатива НУМО СЕСТРИ!

24.02.2023

Рік, що минув, приніс нової сили випробування і дав нові сили на відповідь цим випробуванням.

Коло наших прагнень і зусиль зростає, і кожне випробування потребує своєї копіткої праці.

Ошаленілий ворог несе нові кривди, в яких нам треба

ВИСТОЯТИ                       STAND

СКАЗАТИ                          SPEAK

ПІДНЕСТИСЯ!                  RISE UP!

Саме так – Stand Speak Rise Up – називається некомерційна організація, яка має на меті засудити сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом як зброю війни, запобігти його розповсюдженню та підтримати тих, хто вижили, у їх відновленні та їхній потребі у справедливості.

У 2016 році Велика герцогиня Люксембургу Марія Тереза зустрілася з доктором Деніс Муквеге в Люксембурзі. Він попросив її допомогти підтримати два проєкти свого фонду:

  • створення глобального фонду для відшкодування постраждалим від зґвалтувань у війні та
  • створення міжнародної мережі солідарності для об’єднання тих, хто пережили сексуальне насильство.

Ця зустріч глибоко зворушила Її Високість, яка вирішила повною мірою долучитися до реалізації цих починань. У 2017 році вона брала активну участь у першій зустрічі Мережі тих, хто вижили, і допомогла створити у 2018 році Глобальний альянс постраждалих і тих, хто вижили, який зараз працює під назвою SEMA – Глобальна мережа постраждалих і тих, хто вижили, щоб покінчити з сексуальним насильством в часи війни.

Проте вона хотіла рухатися далі. Велика герцогиня разом з доктором Деніс Муквеге та юристкою Селін Барде, засновницею неурядової організації «Ми НЕ зброя війни», виступили з ідеєю Stand Speak Rise Up! форуму, який відбувся 26 та 27 березня 2019 року в Люксембурзі.

Ця конференція вперше зібрала понад 50 тих, хто вижили, трьох лауреатів Нобелівської премії миру (д-р Деніс Муквеге, Надя Мурад і Мухаммад Юнус), багатьох юристів, дослідників, представників НУО та відомих особистостей.

«Використання зґвалтування як зброї війни є бомбою уповільненої дії, яка дестабілізує суспільства та перешкоджає встановленню довготривалого миру» - так прозвучав заклик форуму.

З моменту заснування Stand Speak Rise Up! допомогла у появі великомасштабних проектів через форум, а також безпосередньо фінансувала проекти, ініційовані постраждалими, щоби допомогти відновити, розширити можливості та розширити фінансові можливості їхніх громад (https://www.standspeakriseup.lu/).

2022 року Stand Speak Rise Up! підтримала ініціативу Інформаційно-консультативного жіночого центру, яка містить три складових, важливих для України сьогодні:

  • Інформування постраждалих від сексуального насильства в умовах агресії рф жінок та їхні права
  • Підвищення спроможності постраждалих від сексуального насильства в умовах агресії рф жінок у захисті своїх прав і відстоюванні справедливості
  • Адвокація законодавчих змін і державної політики у вирішенні питань, пов’язаних із проблемами постраждалих від сексуального насильства в умовах агресії рф

Ми, команда  ІКЖЦ, «подаємо хустку» і кажемо НУМО СЕСТРИ! (COME NOW SISTERS!)

Ми працюємо також із постраждалими чоловіками, проте не в рамках цієї ініціативи. За потреби, звертайтеся до нас чи надавайте контакти постраждалим чоловікам також.

Щоразу, коли ви бачитимете ці логотипи та заклик, ви зможете знайти інформацію про те, що сьогодні важливо знати всім – і тим, хто постраждали від СНПК, і тим, хто поруч.

Серед тем, які важливі в тематиці СНПК:

  • Історичні факти
  • Етичні аспекти комунікації
  • Доступ до ресурсів
  • Права постраждалих

…і багато іншого…

Контактний номер для постраждалих від СНПК:
(098) 693-02-20